O autorach

Kilka słów o nas

Na naszym blogu od 2013 roku przybliżamy zagadnienia i najnowsze zmiany związane z upadłością konsumencką, czyli upadłością osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Wyjaśniamy na czym polegają poszczególne elementy postępowania upadłościowego, omawiamy jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku oraz komentujemy najważniejszeorzeczenia.

Masz problemy ze spłatą swoich zobowiązań? Nie wiesz czy możesz ogłosić upadłość konsumencką? Chcesz dowiedzieć się czym jest plan spłaty wierzycieli? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na naszym blogu!

Poznaj nasz zespół!

Autorami bloga są prawnicy kancelarii Zimmerman Sierakowski Frosztęga, którzy w swojej codziennej pracy pomagają redukować i umarzać zobowiązania finansowe swoich Klientów. Wspieramy ich na każdym etapie postępowania upadłościowego – od momentu zgromadzenia dokumentów, poprzez złożenie wniosku, ogłoszenie upadłości konsumenckiej, aż do całkowitego umorzenia zobowiązań Nasza kancelaria od wielu lat pozostaje liderem polskich i międzynarodowych rankingów prawniczych w zakresie prawa upadłościowego.

Piotr Zimmerman
Radca prawny, Starszy Wspólnik
Wieloletni sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinie, Sądu Rejonowego dla m.st Warszawy, Sądu Okręgowego w Warszawie. Brał czynny udział w konsultacjach przed wejściem w życie prawa upadłościowego i naprawczego z 2003 r. W roku 2006 uczestniczył w pracach Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości przygotowującej projekt gruntownej nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego. Prowadzi działalność dydaktyczną oraz szkolenia dla syndyków, zarządców i nadzorców sądowych, aplikantów sądowych, Najwyższej Izby Kontroli, BCC, BGŻ, PKO BP i innych. Autor czterech wydań „Komentarza do prawa upadłościowego i naprawczego”.
Konrad Forysiak
Radca prawny
Specjalizuje się w prawie upadłościowym oraz postępowaniu egzekucyjnym. Ma bogate doświadczenie w reprezentacji Klientów przed Sądem w postępowaniach upadłościowych i gospodarczych. Pełnomocnik w kilkudziesięciu postępowaniach upadłościowych konsumentów oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w tym rolniczą. Autor publikacji upadłościowych na łamach Monitora Prawa Bankowego, Doradcy Restrukturyzacyjnego oraz licznych artykułów w mediach branżowych.
Bartosz Sierakowski
Radca prawny, Wspólnik
Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz postępowaniu cywilnym. Ma bogate doświadczenie w reprezentacji Klientów w procesach cywilnych i gospodarczych oraz w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych. Z sukcesem reprezentował klientów przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz Trybunałem Konstytucyjnym. Bartosz Sierakowski jest autorem licznych artykułów i publikacji książkowych z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz prawnych aspektów reprywatyzacji.